Lütfen Bekleyiniz...

Makyaj Hakkında

Makyaj Hakkında

Makyaj

Görsel ve kalıcı bir makyajın oluşması için temiz bir cilt olması gerekiyor. Cilt ve göz baz kullanarak makyajın temelini oluşturuyoruz. Makyajın doğru yapılması doğrudan kişinin kendi yüz hattına, göz, saç ve cilt rengine göre uyum sağlanması gerekmektedir. Kaliteli makyaj malzemesi kullanmak, tonlamalara ve saatlere göre, kullanılacağı yere göre yapmak doğru sonuçlara ulaşmayı sağlayacaktır. Kaşlarınızın doğal görünmesini istiyorsanız küllü tonlarda kaş pudrası uygulayabilirsiniz. Göz kapatıcısını ten renginizden açık kullanırsanız, göze uyguladığınız tüm ürünler daha belirgin hale gelir. Allık elmacık kemiklerine sürülmelidir. Dudaklarda mat tonlar kullanılmalıdır. Eğer uzun bir yüze sahipseniz elmacık kemiği ve çene kısmına bronzer kullanmak işinize yarayacaktır.

Köşeli bir yüze sahipseniz yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak için bronzer’ı şakaklarınıza uygulamak daha iyi gösterecektir.

Burun istenilen küçüklükte değilse yan ve kemer bölgesine ince bir fırça ile bronzer uygulamak inceltecektir. Küçük gözler için iç kısma ten rengi kalem, alt kirpik diplerine hafif gölgelendirme yapılabilir.

Alnınız geniş ise fondöten ve bronzerı saç çizginiz boyunca sürmek daha ince gösterecektir.

Makyajın tarihçesi

Makyajın tarihçesi, milattan öncelere dayanmaktadır. Mısırlı kadın ve erkeklerin gözlerine sürme çekmesi herkesin bildiği bir gerçektir. Günümüzden bugüne uzanan makyaj sanatını ortaya çıkarıyor. 16. Yüzyıldan sonra makyaj sahnelerde de kullanılmaya başlamıştır. Birçok makyaj çeşidi vardır. Örneğin; Günlük makyaj, Gece Makyajı, Düğün Makyajı vs. birçok örneği vardır.

Porselen Makyaj

Cilde oldukça fondöten ile katman oluşturup son derece kapatıcı uygulanarak yapılır.

Günlük Makyaj

Cilt kusurlarını hafifçe kapatıp naturel tonlarda göz makyajı, hafif tonlarda allık kullanarak bitirilir.

Gece Makyajı

Gözlere yoğunluk verip, cilt ve dudakta nude tonları kullanılmalıdır.

Mesaj Bırak

Your email is safe with us.